Firmamız Özel Dedektifler Derneği üyesidir.İstanbul"da kurulu bulunan DEDEKTİFDER Derneği ile hiç bir ilişiğimiz yoktur. Firmamız kurumsal üyelikden İSTİFA ederek , Ankara merkezli olarak kurulan ÖZELDEDEKTİFDER derneğine üye olmuştur.Firmamız Özel Dedektifler Derneğinin İstanbul Temsilcisi olmuştur. Sektörümüzle ilgili her türlü şikayet ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.  

 
 
Copyright 2007 ©Akçayel Özel Dedektiflik. Tüm hakları saklıdır..

 

Özel dedektif seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Özel dedektif seçerken dikkat edebileceğiniz bir ölçü yok çünkü Türkiyede bir özel dedektiflik yasası yok .Öncelikle avukatınıza danışmanızı tavsiye ederiz. Sözleşme yapmadan fatura kestirmeden hiçbir hizmet talep etmeyiniz.


Her isteyen özel dedektif olabilir mi?

Şu anki yasal mevzuatta Maalesef herkes özel dedektiflik yapabilir. Mesleki yasa çıktığı zaman tabiki şartları olacaktır.


Firmalar Özel Dedektiflere Ne Tür Sorunlar İçin Başvurur?

Her Türlü Sorunu yaşayabilir firmalar. Özellikle Dolandırıcılık vakaları , yaptığı iş itibariyle sektörel olarak çeşitli ceza hukukuna göre suç olan konularda zarara uğrayan firmalar. Özellikle yabancı sermayeli şirketlerde sanayi casusluğuna karşı hizmetler talep edilmektedir. Öncelikli şartımız taleplerin mevcut yasalara uygun olması gerekmektedir.


Özel dedektife en çok kimler başvurur?

Potansiyelimizin büyük bölümünü boşanma davalarındaki taraflar oluşturmaktadır. Uyuşturucu tehlikesinin tv kanallarında ön planda olduğu günlerde çocuklarının uyuşturucu kullanıp kullanmadığını öğrenmek isteyen ebeveynler, sonuç olarak bir özel dedektife ihtiyacı olan sorunlarını kendilerini çözemeyen herkes başvurabilmektedir.


Özel Dedektif Hangi Hizmete ne kadar ücret talep eder?

Net cevap vermek çok zor çünkü çok değişkendir. Sorunlarınıza göre çalışmayı planlar ve ona göre ücret belirlenir.


Özel Dedektif Çocuğunu araştırmak isteyen ailelere nasıl hizmet verir?

Çocuğunuzun bulunduğu ortam yanındaki kişiler nerede kaldığı hangi mekanları gezdiği zararlı alışkanlıkları olup olmadığı belirlenir. Bu tür çalışmalar kişiye özel çalışmalardır sorun ne ise ona göre bir çalışma planlanır ve yapılır.

Daha önce bir özel dedektif firması ile çalışmadım bu konuda nasıl yardımcı olursunuz?

Bu genel bir sorudur. Müşterilerimizin çoğu daha önceden hiç özel dedektiflik ajansları ile çalışmamıştır. Bu nedenle özel dedektiflerin kendilerine ne konularda yardımcı olabileceği hakkında bilgi sahibi değillerdir.Biz özel dedektiflik hizmetlerimizi hakkında sizin sorununuza nasıl çözümler getirebileceğimizi size anlatmak için elimizden geleni yaparız.İlk kez bu hizmete başvururken endişelenmenize gerek yoktur.Mesleğimiz ile veya sorununuz ile ilgili her türlü soruyu sorabilirsiniz .

Özel dedektiflik yasal mı?

Bu talep ettiğiniz hizmete göre değişmektedir. Bir davaya delil toplama amaçlı bir çalışma yasaldır fakat bir özeldedektif den dinleme , evine iş yerine gizli kayıt cihazlarını koymasını isterseniz bu yasa dışıdır ki hiçbir profesyonel özel dedektiflik firması bunu kabul etmeyecektir.

Çalışma devam ederken çalışma hakkında bilgi alabilir miyim?

Çoğu durumda alabilirsiniz. Eğer çalışmanızın sonuçlanmasına etki edecek bilgiler elinize geçti ilse bu önemli bilgileri mutlaka paylaşınız. Unutmayınızki özel dedektif sizin için hizmet veriyor ve aynı taraftasınız yanlış bilgiler ile özel dedektifi sınamaya çalışmanız sizin işinizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Ne gibi bilgiler sağlamanız gerekir?

Bir araştırmanın süresi ve zorluğu ve maddi konuları çalışma hakkında daha önceden ne kadar bilgiye sahip olunduğuna göre değişir.Öncelikle bilgilendireceğiniz dosyada, İsim, şahsın bilinen en son adresleri, sık görüştüğü akraba , arkadaş gibi kişilerin adresleri,fotoğrafı