İSAF 2012 FUARI
Katılmış olduğumuz isaf 2012 fuarında emeği geçen, standımızı ziyaret eden herkese teşekkür ederiz. Akçayel Özel Dedektiflik Firmamız

Özel Dedektif

ler Derneği üyesidir.İstanbul"da kurulu bulunan DEDEKTİFDER Derneği ile hiç bir ilişiğimiz yoktur. Firmamız kurumsal üyelikden İSTİFA ederek , Ankara merkezli olarak kurulan ÖZELDEDEKTİFDER derneğine üye olmuştur.Firmamız Özel Dedektifler Derneğinin İstanbul Temsilcisi olmuştur. İstanbul'daki dedektiflik büroları ile ilgili her türllü şikayetinizi ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
 İstanbul Dedektif Büroları

 
 
Copyright 2007 ©Akçayel Özel Dedektiflik. Tüm hakları saklıdır..

Özel dedektif hukuki araştırmalar için bireyler yada firmalar tarafından tutulmuş özel kişilerdir. Özel Dedektifler genel olarak avukatlarla çalışırlar ve hukuki davalarda avukatların elini güçlendirecek deliller bulmaya çalışırlar.Bunun yanında sigorta şirketleri adına şüpheli kaza vb. durumları araştırmaktadırlar. Boşanma davalarında eşin sadakatsizliği üzerine kanıtlar aramaktadırlar. Özel dedektiflerin vereceği delillerle boşanma davalarında velayet, nafaka, mülkiyet anlaşmazlıkları, tazminat konularında bir adım öne geçebilirsiniz.
Özel dedektifler kurumsal anlamda yatırım grupları içinde yapacakları yatırım konusunda durum tespiti yapmak için kullanılabilirler. Bu sayede yatırımcının dolandırılması önlenebilir. Yatırımın riskli olduğu noktaları ortaya çıkartır bu sayede firmalar çok önemli kayıplardan kurtulmuş olurlar.
Ülkemizde özel dedektifliğin yasası yoktur. Genel olarak emekli polis memurları vb mesleklerden emekliler bu işi yapmaktadır bunun yanında ülkemizde bazı üniversiteler bu konuda eğitim vermektedir ve bu kişilerde özel dedektiflik hizmeti vermektedir. Özel dedektif'in tutuklama vs.. yetkileri yoktur.
İlk özel dedektiflik bürosu 1893 yılında kuruldu.Resmi kurumlar defalarca kapatmaya çalıştı. 1842 yılında tutuklandı fajat temyiz mahkemesi tarafından serbest bırakıldı.
Bu dönemden sonra özel dedektiflik bir ticari meslek oldu.
19. yüzyılın sonlarında ABD'de sendika huzursuzluk sırasında, şirketler bazen Pinkerton'lardan işletmeciler ve silahlı korumalar kiraladı. Homestead Riot sonrasında, çeşitli devletlerin birlik grevleri sırasında özel güvenlik görevlileri ithalatı kısıtlayan sözde "anti-Pinkerton" yasalar geçti. Federal Anti-Pinkerton Yasası 1893 tarafından istihdam edilen bir "Pinkerton Dedektiflik Bürosu tarafından istihdam bireysel veya benzeri örgüt" yasaklamaya devam etmektedir "Amerika Birleşik Devletleri ya da District of Columbia hükümeti Hükümeti."
Pinkerton ajanları Ayrıca Batı haydutların izlemek için işe alındı ​​Jesse James , Reno kardeşler ve Wild Bunch dahil, Butch Cassidy ve Sundance Kid . Pinkerton ajansın logosu, kelimelerle süslenmiş bir göz "Biz Sleep Asla," dönem "özel göz." Ilham
Bu özel dedektif ortalama Amerikalı için erişilebilir bir kişi haline gelmesi 1920'lerin refah kadar değildi. 1920'lerin zenginlik ve orta sınıfın genişletilmesi ile ihtiyacını geldi orta Amerika özel müfettişler için.
O zamandan beri özel dedektif endüstrisinin halkın değişen ihtiyaçları ile büyüdü. Gibi sosyal sorunlar aldatma ve sendikalaşma sanayi etkiledi ve yeni çalışma biçimlerinin ortaya gibi sigorta için ihtiyaç vardır ve onunla var, sigorta dolandırıcılık, ceza savunma araştırmaları ve düşük maliyetli dinleme cihazları icat.
Devlet lisans için, bazı eyaletlerde uygulama giriş noktasında temiz bir sabıka kaydı gerektirir. Ancak, tüm devletler son suçun kaydedildi yana kurulu süresi geçen miktarına göre uygulama onaylayabilir olup olmadığını belirlemek için bir başvuru itiraz gözden geçirecek bir yönetim kurulu var. Çoğu durumda, temyiz kurulu son beş ila on yıl içinde iyi davranış dayalı bir uygulama onaylayacaktır. Bu çoğu araştırmacı yerine emekli polisler için ikinci bir kariyer fırsatı olarak PI dünya görmekten ziyade, outlook artık profesyonel sağladık modern iş uygulamaları ile birleştirdi.

 

 

Akçayel Özel Dedektiflik Bürosu

 

 

 

 

 
Dedektif Özel Dedektiflik Hakkında Hizmetlerimiz Belgelerimiz İnsan Kaynakları Sık Sorulan Sorular İletişim Akçayel Dedektiflik Linkler